Jak mogę zgubić zbędne kilogramy po porodzie?

Witam, jestem 8 miesięcy po cesarskim cięciu. Karmiłam piersią ok 3 miesiące i schudłam ok. 8kg. Niestety potem zaczęłam znowu przybierać na wadze i przy wzroście 162cm waże 88kg. Staram się jeść mniej ale moim słabym punktem są słodycze. Nie mam też za bardzo czasu na ćwiczenia, dużo za to spaceruję z córeczką. Jak mogę zgubić te zbędne kilogramy bez obciążających ćwiczeń? Przyznam się że jestem przerażona że tyle ważę. Z góry dziękuję za odpowiedź, Barbara, 38lat.

Pani Barbaro, najlepszym rozwiązaniem będzie określenie swojego realnego zapotrzebowania kalorycznego i wprowadzenie deficytu, tak żeby jadła Pani mniej niż Pani potrzebuje. Jeśli nie może Pani skorzystać z usług dietetyka, co bardzo polecam, można wyliczyć sobie swoją całkowitą przemianę materii np. tutaj: https://dietetykpro.pl/kalkulatory/cpm i od otrzymanej wartości odjąć około 10-15%. Kalorie z przygotowywanych posiłków można zliczać korzystając z darmowych aplikacji, jak np. Fitatu czy Yazio. Nie musi Pani od razu ruszać do siłowni, codzienny ruch w postaci żwawych spacerów trwających około 45-60 minut powinien wystarczyć. Jeśli doda Pani do tego coś jeszcze, np. basen czy jogę, będzie naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o słodycze proponuję przygotowywanie własnych smakołyków i zastąpienie cukru erytrytolem lub ksylitolem. Gdyby była Pani zainteresowana konsultacją dietetyczną zaprasza do współpracy online: https://mojdietetyk.pl/cennik-ostroda. Trzymam kciuki!