Jak można wyczuć moment sytości?

Witam, jak można wyczuć moment sytości? Jak jem to nic nie czuje więc jem dalej, potem zaczyna mnie strasznie boleć brzuch i już wiem, że stanowczo za dużo zjadłam. Jak temu zapobiec?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy jeść małe porcje. Odczekać 15-20 min - wtedy dociera informacja do mózgu , że żołądek wypełniony jest jedzeniem i pojawia się uczucie sytości. Jeśli zjedzona porcja okaże się niewystarczająca, wtedy jeszcze dojeść.

Witam Panią,

Powinna Pani jeść powoli i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Informacja o sytości dochodzi do mózgu z lekkim opóźnieniem. Jeżeli będzie Pani spożywać posiłki dłuższy czas to już w trakcie jedzenia zacznie Pani odczuwać sytość ponieważ mózg otrzyma daną informację. Jedzenie w pośpiechu sprawia także że łykami powietrze a to skutkuje bólem brzucha i wzdęciami.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk