Jak na sen działa Pramolan?

Dzień dobry, przepisano mi lek Pramolan 50mg do brania jedna tabletka przed snem. Przepisała mi go laryngolog, u której byłam po raz pierwszy, ze względu na brak fizycznych oznak opisywanego problemu (ucisk w gardle) i moich ogólnych tendencji do stanów lękowych i objawów somatycznych, o które pytała. Jednak nie powiedziała co dalej, leku mam 20 tabletek, i nie wiem czy go potem odstawić, czy iść po receptę na więcej? Jak odstawiać, co bym wolała, to jak? Raczej nie uda mi się z nią skonsultować przed skończeniem opakowania ze względu na terminy wizyt. Czy w ogóle jest sens przyjmowania tego leku na sen, jeśli nie miałam wcześniej problemów ze snem, a w noc po zażyciu pierwszej tabletki budziłam się parokrotnie, bardzo bulgotało mi w brzuchu i rano pamiętałam, że mi się coś śniło, co jest dla mnie dziwne, ponieważ zwykle nie pamiętam swoich snów.

Witam Panią,
Jeżeli laryngolog nie stwierdził „fizycznych oznak” opisanego
przez Panią ucisku w gardle, to znaczy, że Pani problem
jest natury psychologicznej.
Przyczyną ucisku w gardle najczęściej są problemy natury
psychologicznej, np. lęk, stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom lękowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Leczenie farmakologiczne jest leczeniem objawowym.
Środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie łagodzą objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl