Jak nakłonić męża do leczenia Aspergera?

Maz moj w/ wszelkich moich :przygotowania zawodowego, przejzanej lektury obserwacja i doswiadczanie osobiste ma adhd z pewnym przejsciem w z. aspergera. AKTUALNIE 65 LAT rozwijane.doskwiera mi okropnie, zauwazam u siebie trudnosci ze skupianiem uwagi. atmosfera ciaglych wybuchow agresji i niecheci do odwiedzin u jaskiegokolwiek specjalisy zmienia zycie w pieklo beznadzieji. Jak naklonic meza do leczenia?

Witam,
agresja w tym wieku może być na zupełnie innym podłożu,więc najpierw trzeba je ustalić.Być może w młodości był to taki zespół zaburzeń,lecz pogłębiony został poprzez wiek,doświadczenia,osobowośc itp.
Zachęcam do kontaktu z poradnia zdrowia psychiczego lub do konstruktywnej rozmowy z męzem odn.Pani stanu "wytrzymałości".A może sesja małżeńska byłaby potrzebna?Proszę rozważyć tę możliwośc.
Pozdrawiam serdecznie.

Zachęcam Panią do większego stawiania mężowi granic i dbania o siebie w tej relacji. Nie da rady zmusić do zmiany kogoś, kto tego nie chce. Ale to, co można zrobić, to samemu dokonać zmian w swoim życiu i zachowaniu, które pozwolą lepiej się odnajdować w sytuacji. A ponieważ każda akcja związana jest z reakcja otoczenia, wpłynie to także na męża. Konsultacja z psychologiem pozwoli Pani dowiedzieć się, co Pani może zrobić dla siebie, by lepiej radzić sobie z relacji z mężem.