Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak nakłonić męża do leczenia Aspergera?

Maz moj w/ wszelkich moich :przygotowania zawodowego, przejzanej lektury obserwacja i doswiadczanie osobiste ma adhd z pewnym przejsciem w z. aspergera. AKTUALNIE 65 LAT rozwijane.doskwiera mi okropnie, zauwazam u siebie trudnosci ze skupianiem uwagi. atmosfera ciaglych wybuchow agresji i niecheci do odwiedzin u jaskiegokolwiek specjalisy zmienia zycie w pieklo beznadzieji. Jak naklonic meza do leczenia?
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam,
agresja w tym wieku może być na zupełnie innym podłożu,więc najpierw trzeba je ustalić.Być może w młodości był to taki zespół zaburzeń,lecz pogłębiony został poprzez wiek,doświadczenia,osobowośc itp.
Zachęcam do kontaktu z poradnia zdrowia psychiczego lub do konstruktywnej rozmowy z męzem odn.Pani stanu "wytrzymałości".A może sesja małżeńska byłaby potrzebna?Proszę rozważyć tę możliwośc.
Pozdrawiam serdecznie.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Zachęcam Panią do większego stawiania mężowi granic i dbania o siebie w tej relacji. Nie da rady zmusić do zmiany kogoś, kto tego nie chce. Ale to, co można zrobić, to samemu dokonać zmian w swoim życiu i zachowaniu, które pozwolą lepiej się odnajdować w sytuacji. A ponieważ każda akcja związana jest z reakcja otoczenia, wpłynie to także na męża. Konsultacja z psychologiem pozwoli Pani dowiedzieć się, co Pani może zrobić dla siebie, by lepiej radzić sobie z relacji z mężem.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy