Możliwość przymusowego leczenia męża z psychozą maniakalno-depresyjną

Moj maz ma stwierdzona psychoze maniakalno-depresyjna. Jest bardzo agresywny , choroba powrocila po 14 latach. Grozi mojej osobie jak I corce. Nie chce podjac leczenia. Stracilismy dom I oszczednosci, a maz prace. Bardzo wysoki stan agresji, grozby , ataki fizyczne I psychiczne. Obie mamy niebieska karte, ale nie jestesmy w stanie tak dalej zyc. Czy jest mozliwosc 'przymusowego leczenia''meza. obawiamy sie o zycie. Bardzo prosze o pomoc Malgorzata

Tak. Proszę zgłosić się do Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie otrzyma Pani niezbędne informacje w jaki sposób doprowadzić do przymusowego leczenia męża. Zagrożenie dla siebie i otoczenia jest tu główną przesłanką, która pozwoli na pozytywne rozpatrzenie Pani wniosku. Pozdrawiam.