Jak nerwica wpływa na postrzeganie innych osób?

Witam. Mam pytanie do psychologa.Chciałabym się dowiedzieć jak nerwica może wpływać na sposób postrzegania innych osób. Jakiś czas temu doszło do wymiany zdań między mężem a tesciami w wyniku czego doszło do rozmowy o mnie. Teściowa chora na nerwice w wyniku rozmowy telefonicznej zaczęła opowiadać mi jakieś urazy abstrakcyjne sprzed 7 lat. Być może chorowała już wtedy. Zaczęła mi nawet ublizac że zdradzę mojego męża itp. Potem swoje dołożył jeszcze tesc. Czy to może być wpływ nerwicy?

Choroby, które (podobnie jak nerwica) maja tło emocjonalne i osobowościowe maja także wpływ na spostrzeganie siebie, innych osób i zdarzeń przez osoby na nią cierpiące. Inaczej mówiąc- jest możliwe, że zachowanie teściowej wynikało z zaburzeń, z jakimi się boryka. Nie stanowi to jednak usprawiedliwienia w takim sensie, że może wyjaśniać przyczynę zachowania, ale nie tłumaczy go w sensie moralnym. W przypadku nerwicy konieczne jest podjecie leczenia (psychoterapii), która pozwoli zrozumieć i przepracować emocjonalne przyczyny objawów. Bez tego często nie jest możliwa zmiana, która może przynieść więcej satysfakcji w relacjach, bliskości i radości życia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza