Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odchudzić sześciolatkę?

Witam Koniec wakacji i powrót dzieci do domów . Moja 6 letnia córka przez dwa miesiące była u babci i jak to jest w zwyczaju u babć jadła i jadła a dziadkowie sie cieszyli ,ale gdy zobaczyłam ją to sie przeraziłam przytyła 6 kg. Proszę o rade jaką diete zastosować córce . Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Proponuję ograniczyć spożycie słodyczy, słodzonych napojów i kalorycznych przekąsek typu chipsy, krakersy, paluszki itp.
Dodatkowo warto zaproponować córce aktywność fizyczną w postaci gier i zabaw, jazdy na rowerze, dłuższych spacerów lub innych rodzajów lubianych przez dzieci sportów.
To w zupełności wystarczy, aby masa ciała unormowała się.

0

Witam,
Nie podała Pani masy ciała i wzrostu dziecka, więc nie mogę ustalić czy masa ciała Pani córki rzeczywiście odbiega od normy. Jeśli powodem przytycia było bardziej kaloryczne żywienie niż na co dzień i miało to miejsce w wakacje córka po powrocie do domu i do codziennych obowiązków powinna łatwo zgubić wakacyjny "nadbagaż".Proszę zmotywować córę do większej aktywności fizycznej. Polecam wypady na basen dla całej rodziny lub wspólne wędrówki po górach, jazdę na rowerze. Jeśli przyrost masy nastąpił jedynie latem, a w ciągu roku córka miała masę ciała na tym samym poziomie to wystarczy, aby córka wróciła do zwyczajowych posiłków.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy