Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odróżnić urojenia od natręctw?

Witam Chciałbym dowiedzieć się jak odróżnić urojenia od natręctw myślowych? Czy jeśli moje "natręctwa" dotyczą ewentualnego szpiegowania mnie (np poczty mailowej), albo przypisywania sobie rzeczy których nie zrobiłem i strach przed poniesieniem konsekwencji za niepopełnione przestępstwa, a jednocześnie zachowuję duży krytycyzm co do tego o co się boję, to jest to natręctwo? Czy natręctwa mogą dotyczyć takich "prześladowczych" tematów? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Rozróżnienie rzeczywiście w dużej mierze zależy od krytycyzmu, ale także istnienia innych objawów charakterystycznych dla jednego lub drugiego schorzenia. Oba jednak są na tyle poważne i utrudniające życie, że konieczne jest podjęcie leczenia psychiatrycznego. Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry. Tam tez będzie Pan mógł rozwiać swoje wątpliwości.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

W urojeniach brakuje elementu krytycyzmu. Urojenia są to przekonania tak totalne, iż odporne są na wszelką argumentację. Urojenie to przekonanie "wiem, bo wiem". Krytycyzm, który Pan posiada w stosunku do własnych myśli oraz fakt, że zauważa Pan komponentę lękową, świadczy o tym, iż nie cierpi Pan na urojenia. Natrętne myśli, które Pan opisuje, mają podłoże nerwicowe. Proszę udać się na konsultację do doświadczonego lekarza psychiatry oraz wykwalifikowanego psychoterapeuty. W większości zaburzeń lękowych rekomendowane jest leczenie łączone (farmakoterapia + psychoterapia).

0

Witaj. Zalecam aby przyjrzał się temu lekarz psychiatra. Proszę nie starać się samego siebie diagnozować gdyż może to doprowadzić do tzw. błędnego koła.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy