Jak opanować ataki stresu?

Witam. mój problem polega na tym że nie radze sobie ze stresem nie akcpetuje sie wszytsko co złe dzieje że przezemnie wpadam w amok rzucam różnymi przedmiotami nie daje rady chodzić do pracy bylam na zwolnieniu lekarskim połtora miesiąca groziło mi nie przedłużenie umowy dostałam ostatnią szanse nie przyznałam sie że to przez moje ataki stresu ale a nie czuje sie na siłach aby do niej wrócić . Chodziłam do psychloga prywatnie nie otrzmalałam praktycznie żadnej pomocy. utrzymuje sie sama mam 21 lat nie mam pomocy rodziców mój chłopak studiuje jestesmy ze sobą 6 lat przez moje wybuchy wszytsko sie psuje boje sie że on tego nie wytrzyma i mnie zostawi pomaga mi jak może ale to nic nie daje. Byłam u psychiatry znalazłam najlepszego z najlepszymi opiniami wizyta kosztowała mnie 200 zł plus leki 100 zł dodam że wizyta nie trwała godzine. wspomniałam o moic kłopatach z pracą że nie byłam od 5 lat na żadnych wakacjachciagle praca a ostatni urlop spędziłam z depresją każdy dzień przepłakany. chciałabym odpocząć ułożyć wszystko jestem świadoma że jest ze mną zle chce zmienić prace ale nie mam na to sił a problemów przybywa przez nieobecności.. Pani psychiatra powiedziała mi że nie może mi wystawić zwolnienia zapytałam dlaczego że chciałabym odpocząć czuje że potzrebuje tego powiedziała że nie wystawia i tyle zapytałam gdzie się udać gdy bedze sytuacja gdzie bede miała atak przed pracą powiedziała że do szpitala psychatrycznego na odział naprawde to tak działa co ja mam robić gdzie sie udać mam już dość.... do tego wszytskiego prawdopodobnie mam wrzody czeka mnie gastroskopia..
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam Panią,
zachęcam do powtórnej wizyty u lekarza psychiatry oraz do skorzystania z pomocy terapeutycznej (zdecydowanie u psychoterapeuty, nie u psychologa). Przede wszystkim ważne jest postawienie dobrej diagnozy, wyjaśniającej i opisującej Pani problem. To daje podstawę do podjęcia decyzji o dalszym postępowaniu. Sądząc z Pani opisu, wskazana będzie dłuższa psychoterapia, być może również farmakoterapia. Taką pomoc może Pani otrzymać bezpłatnie - w ramach NFZ.

0

Dzień dobry. Popełniła Pani bardzo powszechny błąd, oczekując od psychologa terapii. Psycholog może co najwyżej udzielić Pani kilku konsultacji, natomiast,aby skorzystać z psychoterapii powinna Pani poszukać sobie odpowiedniego psychoterapeuty.
Może Pani skorzystać z psychoterapii behawioralnej, która będzie uczyła Panią jak radzić sobie z atakami złości. Jak je tamować. Jest to zazwyczaj dość szybka terapia (trwa kilkanaście do dwudziestu sesji- przy tzw psychoterapii którtkoterminowej). Może Pani również wziąć udział w terapii psychodynamicznej, której celem będzie dotarcie do setna problemu i przepracowanie pewnych doświadczeń, których objawami są obecnie Pani ataki.
Psychiatra natomiast zajmie się objawami choroby, przepisze środki,które powinny Panią wyciszyć. Dlatego uważam, że najlepiej podjąć terapię zarówno u psychoterapeuty, który ułatwi Pani życie z chorobą do momentu wyzdrowienia jak i u terapeuty. pozdrawiam. http://psychoterapia-krakow.net/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak opanować ataki lęków?

Witam, mam od dziecka taki problem ze zawsze jak sam wyjeżdżam na obozy sportowe, wycieczki itp. to w pierwszych dniach dostawalem paraliżu.Psychicznie czułem się okropnie. To samo jest jak zmieniam miejsca, mam isc do nowej pracy itp. Ostatnio chodzilem na rozmowy o dobrą pracę i jak juz je przeszlem zostalem wybrany i mialem zaczac to dostalem starszych tlenków jak by hamulec ręczny zadzialal i tak jest zawsze. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Doznawanie lęku jest immanentnym elementem Naszego życia, ważna jest umiejętność radzenia sobie z nim, czyli wchodzenie w lęk, pomimo lęku...
Uświadomienie go sobie, akceptacja oraz opanowanie prowadzą do przezwyciężania go.

Proponowałabym Panu podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, która
byłaby dla Pana skuteczna.

Życzę Panu zaprzyjaźnienia się z lękiem,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0

Witam, każdy czasem odczuwa lęk przed nowymi sytuacjami, miejscami. Jeżeli jak w Pana przypadku lęk jest paraliżujący, wpływa na codzienne funkcjonowanie warto skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii i konsultacji z lekarzem psychiatrą w Poradni Zdrowia Psychicznego (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/). Proszę się zastanowić jak Pan radził sobie w przeszłości, co pomagało Panu że lęk mijał. Ważne aby uświadomić sobie że te obawy z reguły nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, tworzymy je sami. Polecam: Judith Bemis , Amr Barrada OSWOIĆ LĘK Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki? Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Pana
Prawdopodobnie Pana lęki oraz związane z tym poczucie
frustracji, dyskomfortu a nawet paraliżu prawdopodobnie
wynikają z niskiej samooceny, braku wiary we własne
możliwości i być może przykrych doświadczeń z przeszłości.
Proszę zauważyć, że Pana lęki składają się z wielu małych
lęków, takich jak :
lęk przed nieznanym; lęk, że Pan sobie nie poradzi;
lęk przed brakiem akceptacji w nowym środowisku;
lęk przed zmianą pracy;
lęk, że nowa praca może okazać się gorsza i zapewne wiele innych.
Wraz z tymi lękami rodzą się fałszywe przekonania potwierdzające
zasadność tych lęków.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan
w umyśle wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie Pana
lęki, frustrację, niską samoocenę i zapewne poczucie przygnębienia.
Możliwe, że Pana podświadomość kojarzy każdą zmianę z jakimś
doświadczeniem z przeszłości lub jakąś toksyczną krytyką
i obecnie broni się przed zmianą i paraliżuje realizację Pana działań
jeszcze na etapie zamierzeń a nawet marzeń.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła Pana zaburzeń
lękowych i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Panu wzmocnić poczucie własnej wartości,
a także uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
Pana obaw i lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak opanować ataki furii?

28l. Mam napady furii ale tylko podczas kłótni z dziewczyną. Wyzywam, obrażam i czasem rzucę czymś. Nie kontroluje tego i wystarczy iskra bym odpalił jak z automatu. Mniej więcej 2 do 4 razy w miesiącu. Co dzień czuje gniew i złość, nie jestem zadowolony z miejsca w życiu i czuję że otoczenie w którym egzystuje to troglodyci a mnie męczy udawanie ich życia! Znajomi od dawna uważają że jestem impylsywny i potrafię być nie miły. Nie wiem co jest ze mną nie tak, ale mojej partnerce, rodzinie pewnie czasem ciężko mnie znieść i mimo tego że to wiem to i tak nie mogę się zmienić w pogodnego, rodzinnego faceta. Czy taka już ukształtowała się mója osobowość czy coś innego? Dodam że odczuwam że mam w życiu pod górkę. Uwalniala mnie od wszystkiego piłka nożna l, czułem że żyłem, ale teraz wyszła przepuklina Ledzwiowa i inne zwyrodnienia kręgosłupa i już nie mam przez parę miesięcy możliwości grania co jest dla mnie cholernie ciężkie mentalnie.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana niepokojące Pana symptomy, są wskazaniem do bezpośredniej konsultacji specjalistycznej, celem diagnostyki symptomatycznej oraz podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, by nabył Pan umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Proszę nie czekać i sięgnąć po potrzebne Panu wsparcie specjalistyczne.

Z przesłaniem dla Pana zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty