Jak pomóc 11-letniemu synowi z nadwagą?

Witam Jestem mamą 11 latka i pragnę pomóc mu zrzucić nadwage. Syn ma 150cm i 59kg od 4 lat bierze wziewne sterydy i xyzal (wcześniej Zyrtec), ze wzgledu na astmę, którą ma od dziecka. Chodzi do klasy sportowej i ma 2h dziennie wf + 2h basenu w tygodniu+ dodatkowe treningi, pije dużo wody, nie jada fast foods pomimo tego jego waga nie idzie w dół. Mamy zdrowe nawyki żywieniowe, jemy owoce, warzywa, pijemy soki wyciskane ze świeżych owoców. Prosze o rade jak mu pomóc zrzucić nadwage? Joanna

Witam serdecznie,

Bardzo ważne są zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna. Pisze Pani że jest zarówno sport jak i świadomość żywieniowa. Mogłabym prześledzić jadłospis syna i być może wskazać ewentualne błędy w wyniku których syn nie chudnie. Jeżeli miałaby Pani ochotę można wysłać mi na maila dokładny dzienny jadłospis syna lub zapraszam na konsultację dietetyczną gdzie dokładnie przyjrzymy się problemowi.

Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Witam, trudno jest radzić bez analizy sposobu żywienia i oceny składu ciała syna. Polecam przygotowanie dzienniczka żywieniowego - przez minimum trzy dni należy spisywać wszystko co syn je np. śniadanie: 2 kromki chleba razowego z masłem, szynką drobiową i małym pomidorem, II śniadanie: jogurt naturalny kubeczek 150g, jabłko, itp. Tak przygotowany dzienniczek polecałabym skonsultować z dietetykiem, który oceni jadłospis i zaproponuje sposób postępowania.