Zapytaj lekarza

7 1 6 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam! Przykładowy jadłospis i zalecenia żywieniowe znajdzie Pani na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl Dodam jednak, że każdego trzeba rozpatrywać indywidualnie z uwzględnieniem jego potrzeb, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, wieku, płci itp.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam serdecznie,

Nadwaga czy otyłość bardzo często zaburzają gospodarkę hormonalną co wpływa na regularność miesiączek Lekarz miał rację, powinna Pani zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe i stracić nadmierne kilogramy. Uważam że nikt nie podejmie się próby ułożenia jadłospisu poprzez dany portal internetowy. Należałoby zebrać więcej informacji na temat Pani stylu życia, aktywności fizycznej, preferencjach żywieniowych czy stanie zdrowia. . Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Musi być dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Dieta nie może się również kojarzyć z głodówka a powinna stać się zdrowym stylem życia.
Mogłabym ułożyć tego rodzaju jadłospis. Chętnie Pani pomogę! Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą proszę o kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy