Jak pomóc bratu, który ucierpiał w wyniku wypadku samochodowym?

Witam . Co mogę zrobic z moim bratem który jest po wypadku samochodowym i starcił wszelkie nadziej na normale życie , jednym z problemów jest brak widzenia na jedno oko oraz rozstanie z panną .w ostatnim czasie zaczął coraz częściej pic alkohol dodam iz mieszka w UK i ma sie leczy , jescze długa droga rekonwalescencji jednak pomału wraca jednak on cały czas mówi tylko o tym co on bedzie dalej robił gdzie pracował i jaki to on teraz pokrzywdzony jest z tego tytułu . Jak mogę mu pomóc ?

Proszę Pana,
Mamy mało informacji, więc powiem to co ogólnie można by przyjąć w takiej sytuacji.
Po pierwsze jest możliwe, że brat jest w stanie zespołu stresu pourazowego. Proszę mu poradzić, by zgłosił to do psychologa, wówczas może uda się skorzystać z psychoterapii.
Po drugie może przechodzić przez fazę szoku, zaprzeczania wypadkowi i jego skutkom, przez fazę buntu i gniewu wobec siebie i innych z powodu wypadku, wreszcie może się targować z losem, by ten przywrócił mu dawna sprawność, może być smutny lub depresyjny i czuć żal za utraconymi możliwościami i potem w końcu może się pogodzić z nowa sytuacją. Trzeba to rozumieć i być z nim podarowywać mu uwagę, wysłuchiwać i rozumieć następstwa wymienionych faz,

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski