Sny o cmentarzu po śmierci brata i wypadku samochodowym

P.Dr co mam zrobic?mialem wypadek samochodowy z urazami czaszki kilka lat temu,w tym rok zmarl mi brat i mam w ciagu nocy kilka budzen,śni mi sie zawsze cmentarz ,nic mi sie nie chce.Bylem 2 razy u psychiatry i dal mi tableki ale nic nie pomaga

Pytanie jakie rozpoznanie postawił psychiatra, na ile urazy czaszki pozostawiły trwałe konsekwencje, na ile wypadek i doznane urazy zostawiły ślad na psychice pod postacią zespołu stresu pourazowego, a na ile opisywane objawy mogą być przejawem powikłanej i przedłużającej się żałoby lub depresji. Obecnie dysponujemy całą gamą różnych leków psychotropowych, które cechują się odmiennymi działaniami - dopasowywanymi do objawów stwierdzanych podczas dokładnego badania psychiatrycznego. Fakt niepowodzenia dwóch prób farmakoterapii nie przesądza o tym, że nie ma leków, które by były dla Pana pomocne. Ale w opisywanych sytuacjach wskazana może być też psychoterapia, a to czy priorytetem powinna być farmako- czy psychoterapia zależy między innymi od rozpoznania. W sytuacji gdy objawy mają raczej nerwicowy charakter postępowaniem I wyboru jest psychoterapia. Jeśli problemy są głębsze, np. depresyjne - jesteśmy skłonni opierać się w pierwszej kolejności na farmakoterapii, a ewentualna psychoterapia stanowi postępowanie uzupełniające. Proponuję zgłosić się do prowadzącego psychiatry lub poszukać innego specjalisty i w ten sposób szukać adekwatnej i skutecznej pomocy.