Jak pomóc bratu z nałogiem alkoholowym i padaczką alkoholową?

Witam . Mój brat ma padaczkę alkoholowa. Pije od kilku lat ma 29. Codziennie rano pije zamiast jedzenia. W każdej nowej pracy ma ataki padaczki czasem zdąży zażyć lek. W jaki sposób można mu pomóc ? Kłamie caly czas. O odwyku nie chce słyszeć . Wszyscy cierpią tłumacza mu nic nie pomaga .

Witam!
Problem osób uzależnionych polega m.in. na tym, że manipulują swoim najbliższym otoczeniem, nie uważają się za uzależnione, "ładnie tłumaczą" swoje wyskoki, często obwiniając za nie swoje otoczenie. Zmuszenie do leczenia daje zdecydowanie gorsze wyniki. Często jest tak, że najbliższym bardziej zależy na leczeniu niż pacjentowi - on po różnych naciskach ew. łaskawie się zgodzi (nie jest to równoznaczne ze świadomą zgodą). Padaczka alkoholowa lub abstynencyjna plus ew. jeszcze inne powikłania ZZA świadczą o tym, że nie jest dobrze. W każdym mieście są Poradnie Odwykowe, Stowarzyszenia Anonimowych Alkoholików i Osób Współuzależnionych i tam należy się udać. Te Stowarzyszenia AA lub inne są prowadzone przez osoby znające "problem od podszewki", na pewno nie dadzą sobą manipulować! Najgorsze jest udawanie, że on się leczy i my wierzymy w to! Postępowanie musi być twarde!
Z poważaniem
W. Łuczkowski