Dzień dobry.

Nie da się, niestety, udzielić pomocy komuś, kto tej pomocy nie chce. Warto jednak byłoby zastanowić się nad pomocą i wsparciem dla siebie, dlatego też proponowałbym, by poszukała Pani ośrodka zajmującego się uzależnieniami i prowadzącymi grupy wsparcia dla osób współuzależnionych.

Pozdrawiam.

0

Witam, zgadzam się z "przedmówcą", niestety nie pomoże Pani synowi jeśli on sam nie zrozumie że tej pomocy potrzebuje- Pani nerwy i starania, mimo najszczerszych chęci i troski będą nieskuteczne. Najważniejsze co może Pani teraz zrobić to zadbać o siebie i nauczyć się funkcjonowania w trudnej rzeczywistości jaka wiąże się z rolą osoby współuzależnionej (czyli żyjącej w relacji z osobą uzależnioną). Dlatego polecam odnalezienie w okolicy grupy wsparcia dla osób współuzależnionych, w której spotka się Pani z osobami przezywającymi podobne dylematy, znajdzie Pani zrozumienie i nauczy się jak najlepiej funkcjonować z osobą uzaleznioną. Pozdrawiam

0

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty