Jak pomóc osobie po operacji guza mózgu?

Witam proszę o pomoc mój szwagier rok temu miał operacje guza mózgu. Okazalo się po badaniach ze ma złośliwego raka z przeżutami. Od wczoraj lekarz stwierdzil ze dalsze leczenie jest bez sensu. Obecnie ma 8 gózków w mózgu w klatce piersiowej oraz na wątrobie. Ktoś mi polecił Krzem. Co mogę zrobic by mu pomóc siostra i dzieci są załamani. Pozdrawiam.

W takim wypadku należałoby oddać szwagra pod opiekę hospicyjną. Tam lekarz i pielęgniarka zajmą się pacjentem na bieżąco i pomogą objawowo.

Bez względu na dalsze leczenie proszę nie zapominać o profilaktyce niedożywienia. Niezamierzona utrata masy ciała (przypuszczam, ze miała miejsce) może wskazywać na ryzyko nieodżywienia lub już niedożywienie, które z pewnością nie ma dobrego wpływu na proces chorobowy i Pacjenta. Jeśli Pacjent nie ma apetytu, ma kłopoty z połykaniem, odczuwaniem smaku czasem może być trudno dostarczyć odpowiednią ilość energii i składników odżywczych z "normalną dietą" (należy skonsultować pokrycie zapotrzebowania z dietetykiem). Wówczas warto rozważyć uzupełnienie diety odpowiednio dobraną dla pacjenta dietą przemysłową (dostępną w aptekach), aby zapobiegać dalszej utracie masy ciała.