Jak pomóc osobie ze schizofrenią?

Witam mam syna u ktorego pare kat tamy stwierdzono schizofrenie paranoidalna syn na poczatku bral leki potem przestał .Zostal skierowany przez sad do szpitala dla psychicznie chorych jest tam od 8 miesiecy przebywał na oddziale otwartym.Cztery misiacevtemu ktos z odwiedzających innego pacjenta wniósł alkohol na oddział syn rowniez go zażył zdarzylo sie tak dwa razy .Syn nie dostaje leków na schizofrenie które zażywał pare lat temu.Teraz ze wzgledu na to ze zażył ten alkohol został przeniesiony na oddział o zaostrzonym rygorze.Znowy faszerowany jest jakimiś zastrzykami po ktorych jest z nim słaby kontakt wczesniej byl normalny.Zaznaczam ze jest on calkiem normalny w porównaniu do innych pacjentów .Jak dostawał jakis zastrzyk raz na trzy tygodnie to byl z nim normalny kontakt .Wydaje mi sie ze to dziala na niego jak jakis narkotyk nie da sie nawet z nim po tym normalnie przez telefon roznawiac boje sue ze takie leczenie mize mu bardziej zaszkodzić niz pomoc .Czy jest jakas szansa zeby go stamtąd wyciagnac

Witam,
Należy o tym spokojnie porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub z ordynatorem oddziału. Wyjaśnić swoje racje, wysłuchać lekarza. spróbować wypracować jakiś kompromis.
Pozdrawiam.