Jak pomóc partnerce w terapii?

Moja partnerka, odkąd pamiętam, miała problemy emocjonalne. Spotykamy się już od 6 lat, ale dopiero w zeszłym miesiącu zdecydowała się na terapię i od tego czasu ciągle mnie odtrąca, a przy tym mówi, że boi się, że ją zostawię. Unika zbliżeń mówiąc, że mogę odejść, skoro mam za mało seksu i czułości. Nie wiem jak rozmawiać z Karoliną, która uważa, że teraz nie zasługuje na żadne uczucie.Mnie nie przeszkadza, że ona się leczy i z tego powodu na pewno jej nie zostawię. Jak mogę jej pomóc?

Potrzebna jest Panu wytrwałość i cierpliwość. Nie wiem jakiego rodzaju trudności emocjonalne przeżywa partnerka, ale zdecydowanie mają one podłoże lękowe, nerwicowe, obniżoną samoocenę. W takim wypadku powinien pan wspierać partnerkę w trudnych chwilach - nie tylko słowami, ale także (a może przede wszystkim) zachowaniem. Często osoby z problemami emocjonalnymi starają się za wszelką cenę odtrącic swoje bliskie osoby, by nie "musiały się z nimi męczyć", by "nie patrzyły na to jak są słabe" itd. Niestety pomimo wielokrotnych powtórzeń,że tak się nie myśli, osoby te i tak mają takie przeświadczenie. W związku z tym proszę cierpliwie wspierać partnerkę, być z nią, rozmawiać, a przy okazji nie naciskać. Pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza