Jak pomóc przyjacielowi, który jest ćpunem?

mój przyjaciel jest cpunem. chodził ostatnio na terapię ale przestal . odwrócił się od dziewczyny ,rodziny uważa że rani ludzi i chce by narkotyki go zabiły. to na prawdę bardzo fajny chłopak i nie chce by tak skończył jak jeszcze można mu pomoc?

Należałoby skontaktować się z terapeutą uzalależnień. Bardzo trudno pomaga się osobie uzależnionej, szczególnie gdy jest się z nią związana emocjaonalnie.Z Pani opisu wynika że uzależnienie skrywa jakis głebszy problem, stąd zachowania autoagresywne. Prosze kierować go do specjalisty, wspierac rozmowa ale niegdy nie finansowo, bo zwykle te srodki tylko wzmacniają narkowmanię i są na nie pozytkowane. Dużo wytrwałości w tej trudnej sytuacji żyuczę,

Bardzo trudny również moralnie problem, niekiedy jedynym rozwiązaniem ratując życie kolegi jest zawiadomienie policji skutkujące jego aresztowaniem za np.posiadanie. Życia to mu bardziej nie zniszczy, a może okazać się punktem zwrotnym w jego życiu