Jak mogę pomóc kumplowi, którego ojciec molestuje?

Witam. Mojego kumpla molestuje ojciec. Zaczęło się od tego, dowiedział się, że jest gejem - przyłapal go i mojego przyjaciela jak się całowali. Wściekł się na mojego kumpla tak, że go pobił. Wywalił za drzwi mojego przyjaciela. Od tamtej pory molestuje go.

Mój kumpel przez niego trafil do psychiatryka, bo chciał się zabić. Jego matka uważa, że sobie to wymyslił i mu nie wierzy. Mój kumpel kilka tygodni temu wyszedl z psychiatryka - jego ojciec zabrania mu wychodzić z domu, wchodzić na gg itp. A jest pełnoletni. Mój przyjaciel chciał zgłosić to na policję, ale mój kumpel nie zgodził się na to ani nie chce się wyprowadzić od ojca, bo się go boi, boi się, że coś mu zrobi... Mój kumpel mieszka w Anglii i mój przyjaciel też. Piszę tu w iminiu też mojego przyjaciela, chcę mu pomóc. Moj kumpel nie pozwala się nikomu dotknąć. Nawet mojemu przyjacielowi, a go kocha.

Jak my możemy mu pomóc bez zgłoszenia tego na policję? Boimy się, że on znowu będzie chciał się zabić... Przepraszam za niespojność tekstu, ale nie wiedziałem jak to wszystko ująć. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nadużycia seksualne względem dzieci są poważnym przestępstwem. Dlatego należy je bezzwłocznie zgłosić na policję. W takim wypadku, chcąc pomóc przyjacielowi, możecie też zwrócić się o pomoc do fundacji zajmujących się sprawami molestowania. Warto tez zgłosić się do fundacji zajmujących się homoseksualizmem i edukacją na ten temat. Powinniście uzyskać wiele informacji, jak pomóc koledze.

Przede wszystkim teraz potrzebne mu jest wsparcie. Z powodu emocji i przeżyć, których doświadczył ze strony ojca, jest wycofany, ale nie oznacza to, że nie chce Waszej pomocy. Powinniście uświadomić mu, że postępowanie jego rodziców jest karalne i ma prawo do złożenia wniosku na policji.

Możecie go także zachęcić do konsultacji z psychologiem. Kiedy popracuje nad swoim samopoczuciem i nadwyrężoną samooceną, będzie miał siłę, żeby przeciwstawić się ojcu. Waszym zadaniem, przede wszystkim powinno być wspieranie go i pomaganie mu w działaniu, jakie podejmie. W obecnej sytuacji kontakt fizyczny może być dla niego bardzo trudny, dlatego powinniście dać mu czas, aby mógł powrócić do równowagi.

Pozdrawiam