Jak poprawić kondycję seksualną?

3 tyg temu broniłem pracę dyplomową-ogromny stres=częsta masturbacja(towarzyszy od 8 lat). Zdarzało się sporadycznie, że osiągałem wzwód i z partnerką postanowiliśmy współżyć(po obronie)ale on w trakcie stosunku opadał.Poranne wzwody występują.Od tamtego czasu zdarzało mi się masturbować ale nie otrzymywałem pełnego wzwodu.W czym jest problem? Czy zaprzestanie od masturbacji poprawi moją kondycję seksualną?Dodam,że szukam pracy, czy może mieć to psychiczny wpływ-obawa, przed nieznalezieniem jej?

Dzień dobry. Trudności opisane przez Pana mogą, a nawet najczęściej mają, podłoże emocjonalne/psychologiczne. Proszę pamiętać, że również nie od razu po ustąpieniu stresora, mija stres nim wywołany. Musi minąć trochę czasu, aby móc powrócić do równowagi. Jeżeli nie udaje się nam to, warto zwrócić się do profesjonalisty po wsparcie. Skuteczne strategie radzenia sobie ze stresem w konstruktywny sposób to cenna umiejętność i warto ją doskonalić korzystając z konsultacji psychologicznych. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Okresy nasilonego stresu, szczególnych wyzwań naturalnie mogą krótkotrwale obniżać sprawność seksualność i obniżać libido. Samo w sobie nie jest to w żaden sposób niepokojące.
Niepokojące jest za to Pana skojarzenie i nawyk, że konsekwencją przeżywanego stresu, sposobem na to jest częsta masturbacja. Z tym mogą być związane pojawiające się zaburzenia erekcji. Warto skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!