Jak poradzić sobie emocjonalnie po porodzie?

Bardzo proszę o poradę w kwestii samoakceptacji po ciąży. Urodziłam drugie dziecko 3mies temu. To było drugie cięcie cesarskie. Został mi nadmiar kg. Mam okropny problem z tym, męczy mnie psychicznie, źle się czuje w swoim ciele a do tego ciągle mam napady objadania szczególnie słodkimi produktami. Jak przełamać w sobie tą barierę, żeby ze spokojem po woli pracować nad sobą w kwestii samoakceptacji i w kwestii gubienia kg? Nie potrafię być dla siebie wyrozumiała, dać sobie czas na powrót do siebie. Od czego zacząć odchudzanie i zmianę w głowie? Czy może warto udać się gdzieś po pomoc?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Wpływ depresji na życie seksualne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy depresją a życiem seksualnym.

Problematyka, którą Pani porusza dotyczy bardzo wielu kobiet po urodzeniu dziecka. Trudno jednocześnie "gubić kilogramy" mając "napady objadania się", a to wpływa na Pani samopoczucie i samoakceptację. Warto w takich sytuacjach skorzystać z profesjonalnego wsparcia - psychologa/psychodietetyka i/lub psychoterapeuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty