Odchudzanie po porodzie a hormony

Witam serdecznie, Mam 28 lat i 11 tygodni temu urodziłam syna przez cesarskie cięcie. Mam 165cm wzrostu i przed ciążą ważyłam 68 kg,po urodzeniu waga 81, obecnie78. Próbuje wszelkich sposobów aby schudnąć-przez ostatni miesiąc przeszłam około200 km spacerem,próbowałam powrócić do biegania ale waga jest zbyt duża i obciążam stawy. Dodam że karmiłam piersią tylko 2-3 pierwsze tygodnie i miałam już miesiączke.Czy powinnam sprawdzić swój poziom hormonów w związku z niemożnością zrzucenia wagi?

Magdalena StusiĹska

Pomocą w odzyskaniu wagi może być próba ćwiczeń cardio które nie muszą obciążać stawów tak jak bieganie. Z pomocą w odzyskaniu płaskiego brzucha może przyjść też pilates.
Ogromne znaczenie ma też dieta z dużą zawartością warzyw i picie minimum 2l wody dziennie, odstawienie soków i napojów gazowanych.