Jak poradzić sobie z biegunką podczas sytuacji stresowych?

biegunka na tle nerwowym Od jakiegoś czasu w sytuacji bardziej/mniej stresującej pojawia się biegunka. Najgorzej jest gdy trzeba pokonać jakiś dłuższy odcinek drogi. Do tej pory stosowałam dostępne w aptece lekarstwa hamujące biegunkę, jednak na dłuższą metę nie chciałabym się tak truć. Czy jest jeszcze jakiś inny sposób aby sobie z tym poradzić? lub lek, który można spokojnie stosować?

Witam
Proponuję wykonać badania gastrologiczne w celu wykluczenia podłoża medycznego opisanych dolegliwości, a potem zgłosic się do doświadczonego terapeuty, aby znaleźć emocjonalną przyczynę objawu i przepracować przyczynę opisanych dolegliwości, co pomoże w uwolnieniu się od nich. Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie i kontakt z Portalem Abc Zdrowie.

Wyzwania radzenia sobie ze stresem są ogólnie powszechne i są one obecne w życiu
Człowieka od zawsze.
Poziom stresu zwiększa się w trudnych sytuacjach, kiedy to ma się poczucie zagrożenia fizycznego, psychicznego i społecznego.

Postaram się napisać Pani, co jest istotne dla zrozumienia stresu, by sobie z nim radzić...
Jak radzić sobie ze stresem?
1. Poprzez zmianę własnej oceny sytuacji
2. poprzez zmianę własnej oceny siebie.
3. mieć świadomość, że pewnych wydarzeń, zdarzeń nie możemy przewidzieć i są one niezależne od Nas, czyli chodzi o to, by potrafić je zaakceptować.
4. wiedzieć, że nie możemy się całkowicie odizolować od Ludzi
5. że nie mamy wpływu na czynniki fizyczne i biologiczne, bo są one od Nas niezależne.

Jaką jest najczęstszą reakcją organizmu na coś, przed czym czuje się niepokój?
To prokrastynacja, czyli odkładanie i odsuwanie w czasie tego, co może być źródłem stresu (ważne spotkania, egzaminy, rozmowy, nowe sytuacje).

Co jest ważne?
To kontrola stresu, poprzez wykonywanie zadań i przez to nabywanie doświadczenia, co w efekcie zmniejsza ten stres.
Podsumowując, kluczowym jest żeby "wchodzić" w sytuacje pomimo lęku, by oswajać się z nim i iść dalej...
Wspomnę tutaj, że kluczowym dopełnieniem w radzeniu sobie z sytuacjami stresowymi jest regularna aktywność fizyczna, ośmiogodzinny sen, relaksacja, suplementacja oraz wspierające relacje z Najbliższymi i Przyjaciółmi.

Podsumowując, zachęcałabym Panią do podjęcia takiej rozwojowej pracy z psychologiem, by nabyć skuteczne umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Taka praca wymagałaby od Pani aktywnej współpracy z psychologiem.

Gdyby miała Pani życzenie takiej współpracy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com