Jak poradzić sobie z prokrastynacją?

Przez przypadek natknąłem się w prasie na artykuł o prokrastynacji. Doznałem olśnienia, bo zrozumiałem że to przypadłość która paraliżuje moje życie we wszystkich dziedzinach od kilku lat. W jaki sposób z nią walczyć? Jaki rodzaj terapii wybrać? Czy leki będą pomocne? Czy tzw trener personalny/coach będzie pomocny przy problemach z motywacją do szukania pracy? Bĺagam o pomoc

Witam. Zachęcam do podjęcia psychoterapii i myślę, że w Pana sytuacji, lepiej nie odwlekać tej decyzji. W Sosnowcu polecam panią Janinę Czapnik (prywatny gabinet) lub dzienny oddział leczenia nerwic Feniks (NFZ). Nie sądzę, aby leki były przydatne, ale zawsze to można skonsultować z psychiatrą. pozdrawiam

Ponieważ prokrastynacja ma źródło w doświadczeniach osobniczych ( w tym także tych z dzieciństwa) najlepsza metoda byłaby psychoterapia i przyjrzenie się sytuacjom, postawom i deficytom, które zdeterminowały to zaburzenie. Przepracowanie trudnych emocji i doświadczeń pozwoliłoby na uwolnienie się od nich, zmianę. Także w relacji terapeutycznej mógłby Pan nauczyć się bardziej adaptacyjnych metod radzenie sobie z lękiem przed porażką, bezradnością i bliskością.
Leki zwykle nie są pomocne tak bardzo jakby tego oczekiwać. Zachęcam do pracy nad sobą w psychoterapii.