Jak poradzić sobie z nerwicą natręctw u 31-latki?

Witam od kilku lat choruje na nerwice natrectw leczylam sie u kilku lekarzy teraz jestem przy jednym psychiatrze i psychologu iod niedawna i nadal mnie te mysli dopadaja przez co zatruwaja mi zycie prosze o rade bo ja juz nie wiem gdzie mam sie udac powiem sobie ze od dzis koniec z tym i tak sie nawraca co robic

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Zachęcałabym Panią (do rozważenia) by nie odpuszczać, by kontynuować leczenie psychoterapeutyczne, najlepiej poznawczo-behawioralne, które byłoby dla Pani efektywną formą terapii.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
skuteczną metodą w leczeniu OCD jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Pacjent uczy się rozpoznawać negatywne automatyczne myśli, które wywołują obsesje (myśli natrętne), które wymuszają kompulsje, czyli czynność powtarzające się, w określony sposób, w celu rozładowania napięcia (lęku). CBT jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu, w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
Pozdrawiam serdecznie