Jak poradzić sobie z partnerem w depresji?

Witam, chciałabym otrzymać poradę, co powinnam zrobić z partnerem, z którym jestem w związku. On przyznał mi się, że od lat cierpi na depresję i jego sposób na radzenie sobie z tą chorobą to nadużywanie alkoholu, tabletek antydepresyjnych i twardych narkotyków. Dodam, że zawodowo mój partner ma odpowiedzialne i szanowane stanowisko (w służbie zdrowia). Zaczęło mnie wykańczać jego uzależnienia, po których często źle się do mnie zachowuje. Jeżeli nie podejmie leczenia choroby, to będę musiała z nim zerwać. Proszę o radę jak pomóc partnerowi.

Dzień dobry,

Obraz sytuacji, który Pani przedstawia rzeczywiście wymaga podjęcia działań. Proszę pamiętać, że to czy on chce sobie pomóc czy nie jest kwestią najistotniejszą w tym przypadku. To co Pani może robić to po pierwsze próbować motywować go do podjęcia leczenia (może warto wybrać się wspólnie do lekarza), a po drugie jeśli to nie przyniesie rezultatu warto żeby wprost Pani powiedziała, że nie widzi się Pani w takim związku, aby skonfrontować z partnerem jego zachowanie i to co Pani o tym myśli i czuje.

Pozdrawiam,

Jacek Romański