Jak uświadomić narzeczonego, że podejrzewam go o branie narkotyków?

Mój narzeczony od paru miesięcy dziwnie się zachowuje, pomieszkujemy razem więc łatwo jest mi zaobserwować jego zachowanie. Zaczęło się od wychodzenia w nocy do kumpli, później nie wracał na noc przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu, a jak już uprosiłam żeby wrócił to nic spał całą noc. Ostatnio znalazłam woreczek po jakimś białym proszku. Jak uświadomić go o tym ze wiem/podejrzewam, że bierze narkotyki? Co zrobić żeby on się do tego przyznał i pomóc mu to rzucić?

Dzień dobry!

Najlepiej - wprost i z pełnym przekonaniem, że ma Pani prawo nie akceptować zażywania narkotyków.
Partner powinien zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień.
Zachęcam do lektury licznych artykułów na portalu dot. uzależnień oraz współuzależnienia.

Pozdrawiam!

Witam. Proponuje podjąć spokojną rozmowę z partnerem. Proszę wybrać moment, w którym nie będzie pod wpływem oraz obydwoje będziecie mieć czas na dłuższą rozmowę. Należy powiedzieć wprost co Pani zaobserwowała i co podejrzewa. Dobrze jest, kiedy podczas takiej rozmowy nie obwiniamy drugiej osoby, a staramy się wysłuchać jej strony. Proszę powiedzieć o swoich uczuciach. Dobrze byłby jakby sam doszedł do tego, że należy podjąć leczenie, gdyż takie będzie najskuteczniejsze. Jeśli do tego nie dojdzie proszę mu zaproponować Poradnie Leczenia Uzależnień.