W jaki sposób zmusić męża do badania krwi, aby sprawdzić, czy nadal bierze narkotyki?

Dobry wieczór. Mam pytanie. w jaki sposób mogę zmusić męża na badanie krwi aby móc sprawdzić czy nadal bierze narkotyki. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie jest możliwe zmuszenie dorosłej osoby, której prawa nie są ograniczone (np. wyrokiem) do zrobienia czegoś, czego zrobić nie chce. Możliwa jest jedynie prośba, rozmowa, wymiana argumentów oraz stawianie warunków (jeśli rzeczywiście będzie Pani realizować ewentualne konsekwencje nie spełnienia warunku).
Wyjście/ wychodzenie z uzależnienia zależy od woli, motywacji męża i jego decyzji, wyborów.
Zachęcam do rozmowy dot. uzależnienia i współuzależnienia np. w Ośrodku Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

Pełnoletniej osoby, która nie popełniła przestępstwa wg prawa nie można zmusić do żadnego badania w tym do oddania krwi celem przeprowadzenia wspomnianych przez Panią badań. Musi mąż wyrazić świadomą zgodę na pobranie krwi.
Jedynym rozwiązaniem jest rozmowa i prośba o wykonanie takich badań.