Jak poradzić sobie z toksycznym partnerem?

dzień dobry ,czuję podświadomie że jestem w toksycznym związku , Kocham go bardzo ale wiem ze to co sie dzieje wieczne oskarżanie mnie o wszystko wpędzanie w poczucie winy ,zabranianie mi wszystkiego , nie szanowanie mojej pracy . powoduje to że podświadomie czuję ze tak nie powinno być , czuje sie osaczona z każdej strony ,ale kocham go bardzo rozum mówi odejdź serce nie pozwala. jestem w związku ponad dwa lata , czuje ze ratować juz nie mam siły a boję sie zostać bez niego . Co powinnam zrob

Witam,
Najlepsze co można zrobić w tej sytuacji, to rozmawiać dużo z partnerem o lęku w związku z Waszym byciem razem. Jeśli jest coś, co pani nie odpowiada, koniecznie trzeba o tym z kimś porozmawiać.
Dobrze jest wyrzucić z siebie różne wątpliwości.
Pozdrawiam

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Trudności w stawianiu granic, tendencje do zależności i wycofywania się (wyniesiona być może z wcześniejszych doświadczeń i relacji) można zmienić. Warto zatem przyjrzeć się przyczynom trudności i możliwościom zmiany. Warto skontaktować się ze specjalistą- psychologiem, psychoterapeutą.