Czy partner zrozumie, że go kocham, ale cierpię?

Dzień dobry . Dzisiaj rozstałam się z chłopakiem byliśmy 14 miesiecy razem ,z dnia na dzień on sie zmienil krzyczał na mnie więc odeszłam od niego dzisiaj napisał mi że byłam odważna ze usunęłam związek i ze nie będzie przyjeżdżał do mnie o 21 jak konczy sie wtedy ogarniac po pracy . Poklocilismy sie o to ze poprosiłam go zeby przyjechal bo tesknie i zaczal krzyczec ze ja sie znowu czepiam ze on jest zmeczony .Czy przestał mnie kochać czy po czasie zrozumie ze go kocham tylko cierpie?

Witam, z Pani opisu trudno wywnioskować co jest przyczyną cierpienia, jest za to szybka decyzja o rozstaniu, myślę, że brakuje tutaj szczerej rozmowy z chłopakiem o tym dlaczego się zmienił, dlaczego krzyczy, a także jakie są Pani oczekiwania i potrzeby w tym związku, nie wiem czy przestał kochać, ale bez szczerej komunikacji chłopak nie zrozumie co Pani czuje i dlaczego cierpi, Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!
Czytając Pani wypowiedź zastanawia mnie na ile Pani rozstanie z partnerem miało być definitywnym zakończeniem relacji, a na ile próbą wywarcia na nim wpływu, pewnej demonstracji Pani uczuć i wzbudzenia poczucia winy.
Być może bardziej to drugie? Jeśli tak, warto byłoby przyjrzeć się nie tylko temu, na ile partner jest w stanie Panią zrozumieć, ale również temu na ile to Pani jest w stanie zrozumieć jego uczucia i postawę. Budowanie trwałej, satysfakcjonującej relacji z drugim człowiekiem wymaga nierzadko pewnych kompromisów i umiejętności szanowania swoich potrzeb, ale także potrzeb partnera.
Proponuję zastanowić się nad tym aspektem sytuacji.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska