Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy partner zrozumie, że go kocham, ale cierpię?

Dzień dobry . Dzisiaj rozstałam się z chłopakiem byliśmy 14 miesiecy razem ,z dnia na dzień on sie zmienil krzyczał na mnie więc odeszłam od niego dzisiaj napisał mi że byłam odważna ze usunęłam związek i ze nie będzie przyjeżdżał do mnie o 21 jak konczy sie wtedy ogarniac po pracy . Poklocilismy sie o to ze poprosiłam go zeby przyjechal bo tesknie i zaczal krzyczec ze ja sie znowu czepiam ze on jest zmeczony .Czy przestał mnie kochać czy po czasie zrozumie ze go kocham tylko cierpie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Witam, z Pani opisu trudno wywnioskować co jest przyczyną cierpienia, jest za to szybka decyzja o rozstaniu, myślę, że brakuje tutaj szczerej rozmowy z chłopakiem o tym dlaczego się zmienił, dlaczego krzyczy, a także jakie są Pani oczekiwania i potrzeby w tym związku, nie wiem czy przestał kochać, ale bez szczerej komunikacji chłopak nie zrozumie co Pani czuje i dlaczego cierpi, Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry!
Czytając Pani wypowiedź zastanawia mnie na ile Pani rozstanie z partnerem miało być definitywnym zakończeniem relacji, a na ile próbą wywarcia na nim wpływu, pewnej demonstracji Pani uczuć i wzbudzenia poczucia winy.
Być może bardziej to drugie? Jeśli tak, warto byłoby przyjrzeć się nie tylko temu, na ile partner jest w stanie Panią zrozumieć, ale również temu na ile to Pani jest w stanie zrozumieć jego uczucia i postawę. Budowanie trwałej, satysfakcjonującej relacji z drugim człowiekiem wymaga nierzadko pewnych kompromisów i umiejętności szanowania swoich potrzeb, ale także potrzeb partnera.
Proponuję zastanowić się nad tym aspektem sytuacji.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy