Jak postępować z partnerem po kłamstwie?

Witam Pam pytanie jak powinnam postąpić z partnerem który mnie oszukal.Jestem w związku 11 lat i do tej pory wszystko było ok (bynajmniej tak mysle)Jakies pół roku temu gdy partner wyjechał do pracy za granicę znalazłam w jego komputerze wiadomość która mną wstrząsnęła A mianowicie umawial się na kawę ze swoją była dziewczyną. (Zaznaczę ze jest ona świeżą mezatka) Gdy mu o tym powiedziałam ,oczywiście się zdenerwował ze przeglądam jego rzeczy zapewniając jednocześnie ze to tylko kawa i nic wielkiego sie przecież nie stało.ze to mnie kocha a ja czuję się oklamana co bardzo mnie boli .zastanawiam się dlaczego tak bardzo zależało mu na tym spotkaniu kosztem moich uczuć .Bardzo to kocham i próbuje wierzyć ze nie chciał mnie oszukać .ale czy powinnam mu to wybaczyć .Proszę o poradę bo nie daje mi to spokoju.

Dzień Dobry Pani,

Napisała Pani, że do tej pory wszystko było ok...

Dojrzałe partnerstwo jest możliwe, gdy obie strony Partnerów są otwarte na potrzeby Partnera i jest gotowość, by na te potrzeby odpowiadać (w miarę realnej możliwości).
Aby tak się zadziało, wymaga to aktualizowania dotychczasowych przyzwyczajeń, rozumienia, komunikacji i skupienia na tym co w związku ważne.

Zaprezentowała Pani w poście wizerunek Państwa relacji, gdzie Pani Partner dał się poznać jako poszukujący czegoś więcej (rozmowa z byłą Dziewczyną) dlatego myślę, że jest to dla Pani wskazówka rozwojowa?, domniemam że może tego Czegoś zaczęło brakować w Państwa relacji?? (choć wydawałoby się, że jest ok?).

Istotna byłaby rozmowa z Pani Partnerem "face to face" szczera, nie oceniająca "na spokojnie" , w przytulnej przestrzeni poza domem.

Być może jest to ten moment, w którym coś co było dotychczas przestało już Państwu służyć...?
Ważnym jest, by zadała Pani samej sobie pytania:
1.: Dlaczego jest Pani w takim związku
2. Co daje Pani ta relacja?
3. jaką ma dla Pani wartość?
4. Czy w tej relacji rozwija się Pani, rozkwita?
5. Czy takiego związku Pani dla siebie oczekuje?
6. Jakie ma Pani potrzeby?
7. Czy potrafi Pani oddzielić "grubą kreską" (ukrycie prawdy) by podjąć wyzwanie wybaczenia i pójść dalej w partnerstwie?

Istotnym jest, by sama Pani sobie odpowiedziała szczerze, na powyższe aktualizujące pytania, dzięki czemu uzyskałaby Pani wgląd.

Myślę, ze pomocna byłaby dla Pani taka zwyczajna rozmowa z psychologiem, która pomogła by Pani spojrzeć na swoją relację.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem dla Pani tego, co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com