Czy rozstać się z partnerem, który nie daje poczucia bezpieczeństwa?

Jestem kilka lat w związku z męzczyzną nie mieszkamy razem relacje są nasze trudne kilka razy konczylam tę znajomosc on nie daje mi poczucia bezpieczenstwa od ponad roku nie sypiamy ze soba byly o to klotnie z jego strony stanowczo powiedzialam ze nie chce miec z nim intymnych relacji moge pomagac w zakupach obiad posprzatanie mozemy razem posiedziec ale nic wiecej,Nasze relacje sa coraz gorsze on chcialby inaczej zaproponowalam ze ma poszukac sobie kobiete do seksu .Nie widze dla nas przyszlosci on sprawia wrazenie jakby nie traktowal tego co mowie na serio .Zycie samotnosci jest trudne boje sie ale wiem jedno on nie da mi poczucia bezpieczenstwa ciagle pretensje z nim nie mozna porozmawiac o trudnosciach ani podniesc glosu bo wiecznie niezadowolony co ja mam zrobic.

Dzień Dobry pani,

Dziękuję Pani za wiadomość i że podzieliła się Pani swoimi wątpliwościami.

Mam takie poczucie, że godzi się Pani na bylejakość w związku, będąc w związku, dla związku, bez związku...

Bo partnerstwo/związek jest możliwy, gdy obie strony Partnerów są otwarte na potrzeby Partnera i jest gotowość, by na te potrzeby odpowiadać (w miarę realnej możliwości).
Aby tak się zadziało, wymaga to zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń, rozumienia, komunikacji i skupienia na tym co w związku ważne.
Zaprezentowała Pani w poście wizerunek Państwa relacji, jaka istnieje między Wami.

Do Pani zadania należałoby, by podjąć decyzję, by zadać sobie samej pytania:
: Dlaczego jest Pani w takim związku
- Co daje Pani ta relacja?
- Jaką ma dla Pani wartość?
- Czy w tej relacji rozwija się Pani, rozkwita?
- Czy takiego partnerstwa Pani dla siebie oczekuje?
- Co Państwa łączy?

Ważnym jest, by sama Pani sobie odpowiedziała szczerze na powyższe pytania, "bez pudru i różu"...
Tak czasami jest, że czasami trzeba podjąć decyzję o zakończeniu relacji, która nie służy..., by pójść dalej, bogatszą o nowe doświadczenie...
Zasługuje Pani na partnerstwo, które będzie Panią inspirować i "dodawać skrzydeł"...

Od Pani zależy, jaką podejmie decyzję.

Życzę Pani tylko pięknej i wartościowej
irena.mielnik.madej@gmail.com