Jak poradzić sobie z plotkami w pracy?

witam u Mnie w pracy jest kobieta ,która puściła plotkę ,że w wieku 15 lat urodziłam syna i że do tego czasu opiekowała się Nim moja siostra ktora jest o 1,5 roku starsza .Bartuś jest synem mojej siostry i ma 7 lat a ja 29 co mam z tym zrobić? mój maz przez plotki stracił pracę

Witam
Skoro zna pani osobę, która rozpuściła plotkę warto przeprowadzić z nią rozmowę, w której wyrazi Pani dezaprobatę dla jej zachowania. Dobrze jeśli świadkiem tej rozmowy będzie przynajmniej jeszcze jedna osoba.Może to powstrzyma ją w przyszłości przed rozsiewaniem plotek
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

W takich sytuacjach warto jasno i wyraźnie postawić granice, powiedzieć zarówno o swoich uczuciach w tej sytuacji, jak i powiedzieć czego Pani sobie nie życzy. Często spokojna konfrontacja, wyjaśnienie pozwala na rozwiązanie sytuacji i uniknięcie podobnych trudności w przyszłości.