Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z komunikacją z byłą partnerką

Dobry wieczór Mam 20 lat. Dziewczyna, w której kiedyś byłem zakochany rujnuje mi życie, mówiąc obraźliwe rzeczy na mój temat, przestawiając osoby na jej stronę. Ma to na celu wyrzuceniem mnie z kościelnej wspólnoty do której należymy. Chce obciążyć mnie plotkami, że rozgaduje o niej złe informacje, że ona jest kobietą do towarzystwa. A tak wcale nie mówię innym ludziom, choć rzeczywiście to prawda. Ona próbuje mnie nastawić przeciwko innym, chce zrujnować życie. Co mogę zrobić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Przyjaźń z eks

Witam, to pytanie na które powinien Pan otrzymać odpowiedź w bezpośrednim kontakcie z psychologiem, który dopyta o pewne sprawy. Zachęcam do odbycia wizyty osobiście np w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam serdecznie.

0

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Warto jasno i stanowczo postawić granice. Porozmawiać w dziewczyną, wyrazić swoje oczekiwania i potrzeby, a także określić, czego Pan sobie nie życzy i jakie uczucia to w Panu wywołuje. Zapytać o motywacje dziewczyny do tych działań. Być może warto także doprowadzić do podobnej rozmowy we wspólnym gronie (musiałoby to być jednak jasne i za zgodą). Czasami taka konfrontacja pozwala na wyjaśnienie wątpliwości.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy