Jak poradzić sobie z uczuciem roztrzęsienia u socjopaty?

Jestem socjopatą, ostatnio czuję się roztrzęsiony. To dziwne, bo nie odczuwam emocji (a przynajmniej nie prawidłowo). Czuję się roztrzęsiony, czuję jakiś żal do życia. Cały się trzęsę, gdybym umiał, to bym płakał. Zamiast tego momentalnie robię się senny i zasypiam. Kocham spać, bo we śnie silnie odczuwam wszystkie emocje, czuję się wtedy człowiekiem. Alkohol już mnie zmęczył (piję od kilku miesięcy, ale już nie mam ochoty), mam dziewczynę, którą cały czas zdradzam, czuję się jakbym miał 50 lat

Witam
Problem jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby rozkminować krok po kroku to ukryte emocje , które wyzwalają się podczas snu, a podczas czuwania powodują roztrzęsienie i żal do życia.
Pozdrawiam
Anna Szyda,

Witam,
Polecam konsultację u psychologa lub psychiatry, temat jest zbyt złożony i mam zbyt wiele niewiadomych, żeby napisać tutaj cokolwiek pomocnego bez zgadywania o co właściwie chodzi. Ciekawa jestem skąd np. temat socjopatii w Twoim przypadku, czy ktoś Cię w tym kierunku diagnozował? Bo mam nadzieję, że nie przykleiłeś sobie tej "łatki" sam, na podstawie np wiadomości z internetu. Ciężko myśleć o sobie jak o kimś zupełnie pozbawionym uczuć, a przyczyny tego moga byc bardzo różne, niekonieczne związane z socjopatią. Pozdrawiam, Monika

Dzień Dobry Panu,

Na początek zachęcam Pana do konsultacji i pracy z psychologiem, żeby mógł Pan
dotrzeć do przyczyny Pana roztrzęsienia i poczucia żalu do życia.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu, w ramach NFZ-tu.

Proszę nie zwlekać i zadbać o samego siebie.

Z przesłaniem tylko pomyślności,
Irena Mielnik-Madej