Podejrzenie bycia socjopatą

Czy jeśli odczuwam do siebie niechęć, nie posiadam empatii,nie lubie zmian, oszukuje, manipuluje, i nie czuje głębszych uczuć to jestem socjopatą? ostatnio rozstałem się z dziewczyną niby było na początku nienajgorzej ale później przeszła mi ochota na spotkania a kiedy powiedziała że odchodzi czułem... no właśnie... nie smutek ale... żal taki jak wtedy kiedy gubi się coś ważnego, nienawidzę siebie i chce czuć jak inni mieć chęć na spotkania z nimi, tęsknić, płakać, po kimś po jego śmierci

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam,

mam przekonanie, że gdyby Pan był socjopatą ‘z krwi i kości’ to odczuwałby Pan zadowolenie z braku odczuwania empatii, że udało się Panu kogoś oszukał i zmanipulować. Miałby Pan raczej poczucie sukcesu niż niezadowolenia.
Zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą, pozwoli to Panu lepiej poznać siebie, przyjrzeć się swoim potrzebom i reakcjom, po prostu lepiej zrozumieć siebie i znaleźć drogę do polubienia siebie - zmienić w sobie to czego się nie lubi a zmienić się da, a pokochać to, czego zmienić się nie da. Być może problem z dziewczyną polegał na tym, że wraz z rozwojem bliskości między Państwem, przestraszył się Pan tego i w pewien sposób ‘uciekł’ od źródła lęku. Jeśli chciałby Pan mieć w życiu bliski związek, warto omówić tę sytuację w Pana życiu ze specjalistą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel