Jak poradzić sobie z brakiem pewności siebie?

Witam,Szanowne grono. Od dłuższego czasu ciąglę biję sie z myślami ,że umiem , że wiem, i przychodzi rozczarowanie. ciągle w głowie mam , że wiem jak to zrobić jak wykonać zadanie powierzone mi, a gdy znajduję sie obok mnie osoba która wie, ma odpowiednia wiedzę , mam tego świadomość po ruchac ręka np w obróbce szlifierskiej lub lakierowaniu, pomimo swojego doświadczenia gaśnie moja wewnętrzna pewność siebie pokazuję sie stres , tak samo w zawodzie spawacz, czy lakiernik, gdy wchodzę w grono fachowców, moje wewnętrzne odczucią są takie , że nie potrafię łapie stres doła zniechęcam sie do pracy, zaś gdy znajduje sie sam, w pomieszczeniu przeznaczonym do lakieorwania , tak zwane sam na sam tak to ujmę, czuję sie jak ryba w wodzie... nie odczuwam presji , że ktoś patrzy na ręce jestem wtedy sobą, i czuję sastsfakcję z lakierowania... --------------------------------------------- osobiście odczuwam czuję sie tak , że słucham sie obcych ludzi niż rodziny, jeśli jestem w gronie osób które sie nie znają, nie mają potrafię zainteresować osobę tym tematem oraz pokazać jak to wygląda ... i nie mam z tym obawy, lecz w gronie fachowców odbieram się nie akceptowanym. Bierność w pracy, i to mnie bardzo eh psuję od środka i nie mam pojęcia jak z tym sobie poradzić,

Witam

Aby szybko sobie pomóc w rozwiązaniu opisanego problemu, proponuje zgłosić się na kilka sesji psychoterapii , aby rozkminować przyczyny swoich lęków i uporządkować to, co nie uporządkowane, co w efekcie przyniesie większą wiarę w siebie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Można także skorzystać z pomocy psychologa, coacha lub poszukać poradniki z ćwiczeniami do indywidualnej pracy nad samooceną . Na początek proponuję zadać sobie pytanie...'Czego się boję?'.....i spróbować sobie na nie odpowiedzieć....i może to być pierwszy krok do uzdrowienia swojej samooceny...

Pozdrawiam

Anna Szyda