Jak radzić sobie z brakiem pewności siebie?

Jak sobie radzić z brakiem pewności siebie? Czuję się gorszym człowiekiem od innych i boję się rozmawiać np ze swoimi klientami. Czy mogły mieć na to wpływ wydarzenia z dzieciństwa (chłopak z klasy ośmieszał mnie tygodniami na oczach szkoły)? Jak sobie z tym poradzić? Czuję paraliżujący stres, myślę, że się narzucam innym ludziom, nie jestem asertywny i odważny. Przez to wszystko nie mogę sobie poradzić w życiu, czuję lęk przed nieznanym. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Witam.Tak. Wydarzenia z dzieciństwa, które nie zostały rozpracowane mogą powodować zaburzenia w funkcjonowaniu w życiu bieżącym. Konieczna jest pomoc specjalisty. Polecam psychoterapię, psychoanalizę, podczas której rozprawi się Pan z przykrą przeszłością i nauczy się asertywnych technik reagowania. powodzenia