Jak poradzić sobie z uzależnieniem od słodyczy i schudnąc 15 kg?

Witam, w październiku zaczęłam się odchudzać. Wykorzystałam dietę 1000 kalorii i 3 razy w tygodniu 30-minutowy trening na rowerku stacjonarnym. Mam 21 lat, zaczynając się odchudzać, ważyłam 90 kg. Po dwóch miesiącach schudłam 7 kg. Niestety, w grudniu przyszły święta, przez kilka dni jadłam sporo słodyczy (moja słabość), wmawiając sobie, że po świętach koniec ze słodyczami i wracam dalej do diety, lecz po świętach było kolejne wmawianie sobie, że od nowego roku. Dzisiaj mamy 1 luty, kiedy przytyłam 2 kg. Ważę 85 kg. Marzy mi się waga 70 kg. Niestety, jak mówiłam od świąt mam obsesję na punkcie słodyczy. Czasami mam wrażenie, że zachowuję się jak alkoholik. Kupuję po kryjomu przed rodziną, znajomymi słodycze i jem, gdy nikt nie widzi. Oczywiście przez chwilę czuję ulgę, po czym załamuję się, że jestem tak słaba, że kolejny raz nie potrafię sobie czegoś odmówić. Proszę o pomoc, gdyż bardzo chciałabym schudnąć, ale jedzenie słodyczy mi w tym strasznie przeszkadza. Dodam jeszcze, że kupiłam chrom i zażywam od tygodnia, ale mimo wszystko w niczym mi on nie pomaga. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to od 6 dni robię 6 weidera i jeżdżę na rowerku 50-60 min codziennie. Najbardziej zależy mi na zmniejszeniu cm w udach (113 cm), w talii (78 cm).
21 LAT ponad rok temu

Witam!

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Myślę, że dieta 1000 kcal jest zbyt restrykcyjna, stąd niekontrolowane napady głodu na słodycze.

Na aktywność fizyczną codziennie powinna Pani przeznaczyć co najmniej 30 minut. Dobór zajęć typu aerobik ułatwi Pani artykuł:
http://abczdrowie.pl/trening-ukierunkowany. Proszę pamiętać o systematyczności. Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej). Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.

Pomocne w redukowaniu obwodu ud mogą być:
- masaże,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki, i są to:
- galaretki owocowe,
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze, jeśli dodamy do nich np. starte jabłko,
- batony zbożowe (typu muesli),
- sorbety owocowe,
- koktajle mleczno-owocowe,
- musy owocowe,
- kakao na odtłuszczonym mleku,
- cukierki na bazie słodzików,
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Napadom głodu na słodycze zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Wspomniany przez Panią chrom także może dać efekty. Proszę jednak pamiętać o systematycznym jego przyjmowaniu.

Nie podała Pani wzrostu, stąd nie wiem, czy i jakiego rzędu ma Pani nadwagę.

Proszę się nie zrażać, jeśli po kilku tygodniach treningów, masa ciała ulegnie zatrzymaniu lub odrobinę wzrośnie (przy założeniu, że nadal będzie Pani stosowała dietę odchudzającą). Może to być wynikiem przyrostu tkanki mięśniowej, która jest cięższa od tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam