Jak poradzić sobie z wysokim poziomem cholesterolu bez lekarstw?

Witam, Mam 41 lat, pół roku temu urodziłam dziecko i karmię piersią. Choruję na niedoczynność tarczycy, ale jest ona niewielka i regularnie biorę euthyrox 25 mg. Mam wysoki poziom cholesterolu; LDL 180,00 mg/dl, cholesterol nie-HDL 203,00 mg/dl. Nie palę, jestem obecnie na diecie bezmlecznej, jem niewielkie ilości mięsa drobiowego, a mięsa czerwonego nie jem od wielu lat, nie mam nadwagi, ćwiczę kilka razy w tygodniu. Z czego może wynikać wysoki poziom cholesterolu? Nigdy nie miałam problemów z wątrobą, ogólnie jestem osobą zdrową. W jaki sposób mogę go obniżyć poziom cholesterolu, bez przyjmowania lekarstw, ze względu na karmienie piersią?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie pozostałe oznaczenia lipidogramu ? Proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego