Jak porozmawiać z ośmiolatkiem o onanizacji?

Mam 8 letniego syna i od jakiegos czasu zauwazylam ze bawi sie siusiakiem ostatnio w ciagu dnia chodzi do ubikacji i tam sie zabawia. Nie wiem co jest nie tak. Jak mam z nim o tym porozmawiac? Czy to jest normalne u tak mlodego dziecka !??

Szanowna Pani, z pani synem jest wszystko w porządku, to naturalne zachowanie dla tej fazy rozwoju. Nie powinna się Pani niepokoić. Nie należy złościć na syna z tego powodu, ani zakazywać mu poznawania własnej seksualności, gdyż dopiero wtedy może to prowadzić do patologii. W księgarniach znajdzie Pani sporo książeczek dla dzieci o tematyce seksualności, mogą być pomocne.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski