Leczenie schizofrenii i fobii społecznej

witam mam 24 lata cierpie na schizofrenie fobie spoleczna nie moge zapomniec co zrobilem w wieku 12 lat ra zem z kolego bawilismy sie siurkami i sie dotykalismy teraz boje sie ze to wszystko sie wyda bo ja bylem starszy od tego kolegi i uznaja mnie za jakiegos pedofila ciagle sie boje najgorzej sie oje co mi zrobia ludzie ale ja sam bylem dzieckiem i nie wiedzialem co robie caly czas o tym mysle prosze o podpowiedz co mam zrobic zeby o tym zapomniec to juz trwa 7 miesiecy

Witam. Jeśli Pan bawił się z kolegą swoimi siusiakami i miał 12 lat, to żadna pedofilia bo był Pan dzieckiem, nawet jeśli kolega był młodszy. Ponadto takie zabawy są całkiem naturlane i mnóstwo społeczeństwa kiedy byli małymi dziećmi to się oglądali, bawili w "lekarza", "rodzinę" itp z kolegami, koleżankami, kuzynostwem, rodzeństwem. Małe dziecko jest ciekawe, dopiero poznaje różne doznania, wiec nie musi Pan się tym zadreczać. Kto wie,czy schizofrenia i fobia są tego konsekwencją. Zachcęcam Pana również do rozważenia psychoterapii (psychoanalitycznej) aby zająć się tymi dręczacymi myslami.
Magdalena Brabec

Dzień dobry.

Jakiś czas temu udzielałem odpowiedzi na Pańskie pytanie. Jak widać, nie udało mi się rozwiać Pańskich wątpliwości. Nie umiem, niestety, wymyślić innej, satysfakcjonującej Pana odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Będzie Pan mógł przepracować trudne emocje i doświadczenia z przeszłości, uzyskać nowe spojrzenie, a także uporać się z relacjami i lękami społecznymi. Warto pamiętać, że opisane objawy mogą być objawami chorobowymi związanymi ze schizofrenią, co jeszcze bardziej uzasadnia podjęcie psychoterapii.