Fobia społeczna i schizofrenia a obwinianie się za postępowanie w dzieciństwie

Witam mam 25 lat obwiniam sie za to co zrobilem jako dziecko nie moge z tym zyc cieerpie na fobie spoleczna i schizofrenie w wieku 12 lat wraz z 5 letnim kolega bawilismy sie siurkam i sie dotykalismy nimi nie moge z tym zyc obwiniam siebie ze jestem jakimś pedofilem NIE wiem czemu to robilismy ja bylem po prostu dzieckiem cały czas siebie za to obwiniam zaluje tego mam caly czas czarne mysli Prosze mi podpowiedziec co ja mam z tym zrobic bo juz nie wytrzymuje ja nie jestem zadnym pedofilem
25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Minęło już wiele czasu od tego wydarzenia i jego wspomnienie wciąż nie daje Ci normalnie funkcjonować. Nie potrafisz sobie wybaczyć, ani odciąć się od przeszłości. Moim zdaniem więc korzystna byłaby rozmowa na ten temat z psychologiem. On pomógł by Ci uporać się z poczuciem winy i wstydem.
Pozdrawiam

Dzień dobry.
Nie ma żadnych powodów, by Pańskie doświadczenia w wielu dziecięcym uznać za "pedofilskie". W wieku dorastania i dojrzewania dzieci czasem bawią się i dotykają w miejscach intymnych. Powodem tych zachowań jest zwykła ciekawość, nie wynikająca z jakiejś szczególnie perwersyjnej seksualno-erotycznej tendencji, o czym Pan sam zresztą wspomina i czego ma Pan świadomość.
Pańskie zapytanie wskazuje jednak, że to, w gruncie rzeczy niewinne, dziecięce doświadczenie, ma traumatyzujący wpływ na Pańskie obecne funkcjonowanie.
W tej sytuacji zasadnym byłoby skorzystanie z pomocy psychologa.
Pozdrawiam.