Czarne myśli i fobia społeczna po intymnych zabawach w wieku dziecięcym

Witam mam 25 lat obwiniam sie za to co zrobilem jako dziecko nie moge z tym zyc cieerpie na fobie spoleczna w wieku 12 lat wraz z 5 letnim kolega bawilismy sie siurkam ii sie dotykalismy nimi nie moge z tym zyc obwiniam siebie ze jestem jakimś pedofilem .NIE wiem czemu to robilismy ja bylem po prostu dzieckiem ale cały czas siebie za to obwiniam zaluje tego mam caly czas czarne mysli .Prosze mi podpowiedziec co ja mam z tym zrobic bo juz nie wytrzymuje ja nie jestem zadnym pedofilem .
25 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Jeżeli nie potrafi Pan sobie poradzić z doświadczeniem „intymnych zabaw” w wieku dziecięcym, przeżywa Pan to ciągle, rozpamiętuje, uważa Pan to za coś złego, niemoralnego, napawa to Pana jakimś lękiem albo odrazą, to najlepiej skonsultować się z psychologiem. Myślę, że „zabawy”, które Pan opisał w poście, były świadectwem rodzącej się u Pana seksualności, pewnej ciekawości poznawczej dotyczącej własnego ciała, zatem nie ma powodów, dla których musi Pan odczuwać poczucie winy. Rozumiem, że jest to temat wstydliwy i krępujący, ale jeżeli sprawia on, że nie potrafi Pan sobie poradzić z negatywnymi emocjami i ciągle towarzyszą Panu natrętne myśli dotyczące tej sytuacji z przeszłości, to radzę skorzystać ze wsparcia psychologa.
Pozdrawiam!

Witaj
dzieci mają różne zabawy między innymi w oglądanie, dotykanie, to normalne i naturalne, a pedofilia oznacza nawiązywanie intymnych kontaktów przez osobę dorosłą z dzieckiem.
pozdrawiam
a.s