Zabawa w nauczyciela w wieku 16 lat

Witam. Osoba która ma 16 lat i się bawi w nauczyciela sb wyobraza uczniów i mówi do nich (oczywiście mówi sam dio sb ) ale ich nei widzi tylko sb ich wyobraza. Czy to normalne moze byc czy to jakas choroba ?

Dzień dobry!

Zabawa, wyobraźnia, aktorstwo to zdrowe, naturalne, kreatywne zajęcia, w których nie musi być niczego niepokojącego. Zabawa taka rzeczywiście wydaje się jednak nieadekwatna do etapu rozwoju, potrzeb i możliwości 16-latki. Warto rozmawiać z nią, dlaczego to robi, co jest dla niej tak przyjemnego, ciekawego w takiej formie zabawy, czy chciałaby robić w wolnym czasie coś innego - np. spędzać czas w grupie rówieśników lub realnie zaopiekować się grupą dzieci jako wolontariuszka na szkolnej świetlicy itp.

Pozdrawiam!

Witam,
to zawsze jest sprawa indywidualna, jeśli sobie tylko wyobraża i ma zachowany krytycyzm, tzn, wie że nie istnieją na prawdę tylko, ze jest to wyobrażenia, to raczej nie jest to poważna choroba, być może sposób odreagowywania stresu, chociaż jednak dość nietypowy w tym wieku i może jednak świadczyć o jakichś trudnościach. Choć wiele nietypowych zachowań może zdarzać się zdrowym ludziom, szczególnie w stresie, to jednak myślę, ze warto byłoby skonsultować to z psychologiem. Po tak krótkiej informacji wiele więcej nie mogę powiedzieć, jednak zapraszam do kontaktu, choćby mailowego (adres na stronie gabinetu), może będę mogła nieco więcej wyjaśnić. Pozdrawiam.