Lęk przed byciem gejem u 13-latka

Witam, ostatnio mój syn który ma 13 lat wrócił ze szkoły i powiedział mi, że wystraszył się że może być gejem. Pogadaliśmy o jego problemie, powiedział mi, że podoba mu się dużo dziewczyn w szkole i że każda u niego wywoływała podniecenie, teraz gdy patrzy na ich zdjęcia lub przechodzi obok niej nic nie czuje, lecz bardzo się boi, że może być gejem, do chłopaków też nic nie czuje, nie wiem co mam zrobić, proszę o pomoc.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Szanowna Pani, w zachowaniu Pani syna nie ma nic niepokojącego, pytania dot. własnej seksualności, orientacji mają charakter rozwojowy. Obecnie temat homoseksualizmu jest wszechobecny w mediach, łatwo się zasugerować, szczególnie jeśli mając lat 13 sami niewiele wiemy o sobie. Najlepiej zachować spokój i pozwolić mu oswoić się ze zmieniającym się ciałem i jego potrzebami. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy Państwo zaczynają się martwić. W razie potrzeby odsyłam Państwa do Poznańskiego Ośrodka Psychoterspii Itegratywnej.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterspeuta rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej