Jak poukładać relacje z mężem?

Witam, nie radzę sobie z partnerem i jego nawykami. Mamy razem 3 miesięczne dziecko ale nie jesteśmy w związku małżeńskim. Uważam ze partner mnie nie szanuje i wykorzystuje a gdy mu to mówię to on jest zdania ze wymyślam i wszystko wyolbrzymiam.Nie podoba mi się to ze on idąc ze mną ogląda się za dziewczynami na ulicy oraz to ze siedzi na fb i ogląda kobiety albo pisze ze swoimi koleżankami. Oczywiście mówię mu o tym wszystkim a on wyskakuje do mnie z tekstami żebym przestała być taka zazdrosna albo poszła się leczyć ale ja uważam ze są pewne granice w związku i niektóre rzeczy nie powinny mieć miejsca takie jak pisanie z koleżankami albo oglądanie się za kobietami. A ostatnio odkryłam ze jak byłam tuż przed porodem i wyjechałam rodzic do mojego miasta to on został u nas w mieszkaniu i cały czas pił oglądał filmy porno albo grał w tibie. Dodam jeszcze ze pieniędzy na rachunki ani na dziecko tez nie daje. Po porodzie tez nie pomagał mi za duzo przy dziecku tylko chodził co chwile skacowany. On uważa ze nie ma nic złego w tym ze ogląda filmy porno, pije czy ogląda się za kobietami ja nie umiem tego zaakceptować i już sama nie wiem czy te wszystkie zachowania są normalne i to ja przesadzam czy powinnam iść do jakiegoś psychologa by pomógł mi to wszytko poukładać bo mamy razem dziecko .. Ja zawsze marzyłam o rodzinnie ale na dzień dzisiejszy jestem tak nieszczęśliwa ze najlepiej bym gdzieś uciekła. Nie wiem co mam zrobić.

Dzień dobry,
Sądzę, że wizyty u psychologa/psychologa psychoterapeuty to bardzo dobry pomysł. Proszę jednak pamiętać o tym, że specjalista może dać Pani wsparcie i towarzyszyć w zmianach natomiast nie podejmie za Panią żadnej decyzji, ani nie poda Pani gotowych recept na życiowe problemy. Ewentualne rozwiązanie mogłaby stanowić terapia par. Na podstawie opisu trudności odniosłam wrażenie, że jak najbardziej ma Pani prawo odczuwać dyskomfort psychiczny w związku z zachowaniem partnera. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/