Jak powinien wyglądać jadłospis dla 13-latki?

Mam 13 lat, ważę 61-62 kg przy wzroście 161 cm. Chciałabym schudnąć gdzieś tak do 50 kg. Co powinnam robić? Codziennie ćwiczę 8-minut ABS na brzuch, nie jem słodyczy ani kolacji. Moje śniadanie składa się z jednej kanapki z mięsem. II śniadanie (w szkole) również kanapka. Obiad to często ziemniaki z mięsem. I na tym się kończy.
13 LAT ponad rok temu

Witam,
przede wszystkim, aby uzyskać prawidłową masę ciała i uniknąć efektu jojo w przyszłości nie powinnaś stosować diet odchudzających na własną rękę. Możesz udać się do specjalisty – dietetyka, który ułoży dietę redukcyjną odpowiednio dobraną do twojego wieku, wzrostu i stylu życia oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.
Na początek jednak możesz sama zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe w swoje życie, które pomogą Ci osiągnąć pożądaną masę ciała.
Popełniasz wiele błędów żywieniowych, które należy wyeliminować: po pierwsze spożywasz zbyt mało posiłków (powinniśmy spożywać 4-5 małych posiłków w ciągu dnia), nie jesz wcale warzyw i owoców (powinniśmy spożywać codziennie 5 porcji warzyw i 2-3 porcje owoców), nie jesz kolacji, przez co organizm zbyt długo (do śniadania) pozostaje bez niezbędnej energii, co sprzyja jej gromadzeniu na zapas, czyli po prostu odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Twój jadłospis jest monotonny i nieurozmaicony, przez co organizm nie dostaje wszystkich niezbędnych składników odżywczych (jedz produkty z wszystkich grup, oprócz słodyczy i produktów typu fast-food, tłustych, słonych przekąsek i napoi gazowanych).
Więcej dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej, minimum 15 minutowej, przykłady ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam