Jak powinnam postąpić z dzieckiem w tej sytuacji?

Córka chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej z opini pedagogiczno psychologicznej wynika że ma specyficzne trudności w uczeniu się ma problemy z emocjami mimo sprzyjających warunków w szkole odmawia czytania itp mówi że się boji chodzi do psychologa pani straszy że ja zostawi w drugiej klasie co ja mam zrobić

Dzień dobry,

Jeśli kontakt z psychologiem szkolnym budzi lęk w córce to na pewno warto porozmawiać z Panią psycholog i ustalić co się wydarzyło w trakcie spotkań z nią, że córka boi się tam chodzić.

Można rozważyć pójście z dzieckiem do psychiatry żeby ją zdiagnozować i zobaczyć co się dzieje ( psychiatra nie koniecznie musi przepisywać tylko leki). Po ocenie trudności dziecka psychiatra powinien pokierować w odpowiednie miejsce- najprawdopodobniej na terapię lub treningi umiejętności społecznych. Można też iść wpierw do psychoterapeuty, aby ten przyjrzał się i ocenił stan Pani córki. Ważne jest zdiagnozowanie trudności i opracowanie planu pomocy Pani córce.

Pozdrawiam